AGING

Co je to stárnutí?

Stárnutí je univerzální proces společný všem živočichům na celé planetě i lidem. Dochází při něm ke snižování schopností a funkčních kapacit orgánů. Lidské tělo dosahuje nejlepších výsledků během prvních třech dekád svého života. Nejlepší sluch máme v pěti letech, nejsilnější jsme kolem dvacátého roku života. Náš imunitní systém nejlépe funguje v období dokončení povinné školní docházky.

 

Mitochondrie, NAD a NMN

Buňky našeho těla využívají pro tvorbu energie mitochondrie, někdy nazývané jako "továrny buněk". Jejich funkce v průběhu života díky přibývajícím chybám klesá a lidské tělo tak nedokáže efektivně zpracovávat energii získanou z potravy. Jednou ze sloučenin, které mohou buňkám pomoci, je látka zvaná NAD. Ta se přirozeně v buňkách nachází a s tvorbou energie pomáhá. V průběhu života ji ale postupně ubývá a naše mitochondrie tak nejsou schopny efektivně přeměňovat jednu formu energie za druhou. Ztrácíme vitalitu i energii. Jsme náchylnější k nemocem.

NMN se v těle přirozenými cestami přeměňuje na NAD. Buňky tak mohou NAD doplnit a získat tak vyšší efektivitu, vyšší odolnost a schopnost správně fungovat.

Genomová nestabilita

Genomová nestabilita je jedním z klíčových faktorů, které přispívají k procesu stárnutí.

Genomová nestabilita vzniká kvůli mutacím a změnám v naší DNA. Narušuje se tak rovnováha v tvorbě proteinů a zároveň zvyšuje riziko vzniku nádorových a jiných onemocnění. Vědci se snaží léta pochopit, jak genomová nestabilita přesně funguje, kdy k ní dochází a jakým způsobem ovlivňuje proces stárnutí. Spousta otázek zůstává nezodpovězených. Už dnes ale víme, že můžeme dělat kroky snižující genomovou nestabilitu. Ty pomáhají prevenci a zpomalují procesu stárnutí. Zdravý životní styl, jako je pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava, může pomoci minimalizovat škody způsobené genomovou nestabilitou a snížit riziko onemocnění. Kromě toho existují také doplňky stravy, které mohou podpořit regeneraci buněk a zlepšit zdraví genomu.

Snímek obrazovky 2023 09 13 v 12.53.23
490 Kč

Co produkt obsahuje? V jednom balení naleznete 90 kapslí Melatoninu 0,25mg pro užívání v případě potíží se spánkovým cyklem. Každá kapsle je pečlivě zabalena v blistru, aby tak...

1755
Snímek obrazovky 2023 09 13 v 12.26.37
650 Kč

Co produkt obsahuje? V jednom balení naleznete 90 kapslí s obsahem 420 mg liposomálního C vitamínu pro každodenní užívání. Každá kapsle je pečlivě zabalena v blistru, aby tak...

1182
2 položek celkem
Zpět do obchodu