S-acetyl-L-Glutathion, SAG

Glutathi

S-acetyl-L-Glutathion, SAGTM

S- acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání glutathionu. Přidáním acetylové funkční skupiny do molekuly glutathionu byly překonány běžné problémy s absorpcí v trávicím traktu a díky tomu se glutathion dostává přímo do buněk.

1 kapsle obsahuje 120 mg S Acetyl- L-Glutathionu doplněného pro maximální účinek o další 3 synergicky působící složky: resveratrol, acerolu a quercetin.

on (GSH) je v pořadí druhý nejsilnější endogenní antioxidant, který nám pomáhá s jaterní detoxikací a na úrovní buněk a mitochondrií, pomáhá se snižováním dopadu oxidativního stresu. 

Tato starodávná molekula pomáhala během vývoje života na zemi všem organismům odolávat stresu z okolního prostředí, který v nich vyvolával zmiňovaný oxidativní stres (horméze). Příroda to totiž vymyslela tak, že vybavila organismy antioxidačními systémy, které dokážou naše tělo a buňky obnovovat a na denní bázi vyrovnávat jejich nedostatky a poškození.

Skladem
Značka: Superionherbs
890 Kč
Kategorie: IMUNITA

SAG je oproti běžně dostupné formě glutathionu daleko efektivnější. Je specifická v tom, že má na sobě navázanou s-acetylovou skupinu a ukazuje se, že právě tato forma je v některých parametrech lepší, než intravenózní GSH, který Vám pošlou rovnou do žíly.

Jakmile začnete glutathion v této formě suplementovat, tak se v první fázi stane to, že se bude zvyšovat vaše jaterní detoxikační kapacita, kdy budou posilovány její jednotlivé fáze. Následně dojde k zvýšenému odbourávání toxinu, jako jsou xenobiotika apod. a celkově se zlepší zdraví jater. Pomůže tak k rovnováze meridiánu jater, díky čehož se začnete cítit lépe a budete mít více energie. 

 

Glutathion je velmi silný antioxidant, který se v těle přirozeně tvoří a s věkem ubývá. Mezi nejmodernější formy biologicky dostupného glutathionu patří S acetyl-l-glutathion, který je z těchto forem nejúčinnější. Jeho účinnost totožná í s intravenózním podáváním glutathionu.

K molekule glutathionu byla přidána funkční skupina zvaná acetyl, aby se překonaly běžné potíže se vstřebáváním v trávicím traktu, což umožňuje glutathionu vstupovat přímo do buněk. Podle výzkumů má acetylovaný glutathion větší stabilitu v krevním řečišti a zvyšuje hladinu glutathionu v buňkách účinněji než běžný glutathion. Díky stabilitě molekuly může glutathion překonávat i hematoencefalickou bariéru (působí přímo v mozku).

Z hlediska stability a biologické dostupnosti je acetylovaný glutathion novinkou v suplementaci glutathionu, která se vyrovná intravenóznímu podávání glutathionu. Ve srovnání s intravenózním podáváním glutathionu je však mnohem cenově výhodnější a snadněji se podává. Díky vysoké stabilitě SAG se může udržovat v trávicím traktu bez degradace a zvyšovat množství glutathionu přímo v buňce.

Jak S-acetyl-L-Glutathion tělu prospívá

Skládá se ze tří aminokyselin: kyseliny glutamové, cysteinu a glycinu a je nejsilnějším antioxidantem. Ačkoli je produkován všemi buňkami v těle, glutathion hraje obzvláště důležitou roli v játrech. Díky tomu chrání červené krvinky (v mitochondriích) před oxidačním poškozením tím, že vychytává reaktivní formy kyslíku (volné radikály), které neustále vznikají při metabolismu červených krvinek.

Vyšší hladina glutathionu v buňkách je proto spojena s vyšší produkcí buněčné energie a lepším zdravím buněk. Glutathion hraje také důležitou roli ve funkci imunitního systému a detoxikaci. S přibývajícím věkem se snižuje vlastní produkce glutathionu, stejně jako jeho tvorba vlivem špatné stravy, nadměrné konzumace alkoholu, stresu, infekcí, toxinů a znečištění životního prostředí. V důsledku nedostatku glutathionu v těle jsme náchylnější k infekcím a nemocem, protože nejsme schopni účinné detoxikace.

Složení v jedné kapsli:

S acetyl-l-glutathion 120 mg 

Resveratrol 50 mg 

Acerola  50 mg
Quercetin 50 mg

100% čisté extrakty, neobsahuje plnidla ani konzervační látky.

HPMC rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany.

Doplněk stravy.

Balení: 90 kapslí

Dávkování:

Užívejte 1 kapsli denně nalačno ráno nebo večer.

V případě oslabené imunity nebo nachlazení

zvedněte na 2 kapsle nalačno.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: