Yin - Yang Starojaponský rostlinný olej

Yin-Yang Starojaponský rostlinný olej.  

 

Yin-Yang Starojaponský rostlinný olej je 100% rostlinný výtažek získaný čistou destilací zvláštní odrůdy máty arvensis, tzv. máty japonské, která roste výhradně na úrodných sopečných půdách v Japonsku. Jen k získání jednoho litru je potřeba přibližně 45kg čerstvě sklizené rostliny, která je destilována tou nejšetrnější metodou.

Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
1 299 Kč 910 Kč 510 Kč 699 Kč od 510 Kč
Kategorie: Naše produkty

Vlastnosti:

 • Antiseptický
 • Antibakteriální
 • Osvěžující
 • Aktivující
 • Uklidňuje a uvolňuje
 • Pozitivně působí při svědění
 • Podporuje ústup otoků
 • Příjemně chladí
 • Bez alkoholu, přídavných látek, chemie, chlorofylu, umělých vonných aromat, barviv, kafru a konzervačních látek

Vnější použití: používá se při bolestech hlavy, bolestech chodidel, na koupel celého těla

Vnitřní použití: k osvěžení dechu, po potížích mastných pokrmů nebo přejedení

 

Inhalace, při nachlazení, ucpaném nosu a rýmě, pro svěží vůni ve vytápěných místnostech, na cestách , v sauně

Yin-Yang Starojaponský rostlinný olej se nejčastěji používá k masážím nejrůznějších částí těla.

Doporučují a používají jej jak profesionální odborníci (maséři, fyzioterapeuti, trenéři,...), tak i lidé, kteří potřebují úlevu hned a nemají čas nebo možnost navštívit odborníka.

Když je duše smutná........Yin-Yang posílí tělo i ducha

 

Dvě rady před použitím:

 1. Po použití si neprotírejte rukama oči! V případě zasažení očí vypláchněte dostatečným množstvím vody.
 2. Není mastný, neobsahuje tuk, je to destilát, tudíž při masírování nezamastí Vaši pokožku, vlasy a ani oblečení!
 3. Krátce po vetření se zcela vstřebá do kůže.

Můžete s ním masírovat namožené svalstvo, potírat bolestivé klouby a unavené nohy. Může působit uklidňujícím a současně osvěžujícím účinkem při únavě, bolestech hlavy a strnutí šíje. Více na YIN-YANG VNĚJŠÍ.

K osvěžení dechu stačí kápnout 1-2 kapky do Vašeho oblíbeného nealkoholického nápoje. Je vhodný k ústní hygieně, ke kloktání a po těžkém jídle. Více na YIN-YANG VNITŘNÍ.

Podpůrně může napomoci při rýmě, nachlazení, chřipce, kašli a bolestech v krku. Existuje hned několik možností vdechování, díky němuž se mohou Vaše dýchací cesty ihned uvolnit. Více na YIN-YANG INHALACE.

Upozornění: tento produkt není léčivým přípravkem ani léčivem a nemá proto garantované účinky léčivého přípravku či léčiva. Při výše uvedených obtížích však může napomoci. Vyvarujte se kontaktu s očima! V případě zasažení očí vypláchněte dostatečným množstvím vody a v případě jakýchkoli potíží ihned navštivte lékaře.

 

Vnější použití

Při bolestech hlavy

Bolesti hlavy mají často své příčiny ve svalstvu v oblasti šíje nebo horní páteře, proto si kápněte 3 kapky do dlaní, pořádně je v nich rozetřete a poté si důkladně promasírujte šíji a krční páteř.

Při silnějších bolestech či migréně si jednou kapkou promasírujte oba spánky. Po několika minutách ucítíte na místě, kde jste jej aplikovali příjemný chlad a svěžest. To znamená, že Yin-Yang začíná účinkovat.

Můžete opakovat i několikrát za den, záleží jak moc je svalstvo ztuhlé.

 

Pro relaxační a uvolňující masáž

Smíchejte pár kapek Yin-Yang Starojaponského rostlinného oleje s jakýmkoliv neparfemovaným masážním olejem či emulzí.

Pokud máte velmi ztuhlé svaly ihned po masáži přiložte na postižené místo teplý obklad. Ten uvolní svaly, je velmi příjemný, uklidňující a pomůže Starojaponskému rostlinnému oleji působit hlouběji a účinněji! Jako obklad můžete použít látkovou plenu namočenou v teplé vodě nebo jakýkoliv hřejivý polštářek.

 

Při bolestech chodidel

Rozetřete 2 - 3 kapky a pečlivě si promasírujte reflexní body. Může se ulevit nejen nohám, ale i celému tělu!

Rozetřením 1 - 2 kapek na nárt a mezi prsty odstraníte nepříjemný zápach, osvěžíte nohy a omezíte jejich pocení. Praktická rada! Pro déle trvající omezení zápachu a bakterií kápněte několik kapek na ponožky a vnitřní stranu bot.

Pro uvolňující koupel nohou kápněte 3 - 4 kapky do misky s horkou vodou, smíchejte se solí nebo mlékem a vychutnávejte si účinnou koupel povzbuzující prokrvení chodidel. Ideální i při prochladnutí!

 

Na koupel celého těla

Je příjemná při svalových křečích, unavených kloubech, posílí nervy a slouží i k osvěžení pleti. Zvýší se pružnost kůže, uvolní se svalstvo a tělo se zregeneruje. Pro koupel celého těla použijte 3 - 6 kapek Yin-Yang Starojaponského rostlinného oleje.

Jako přísada do koupele se Yin-Yang Starojaponský rostlinný olej používá a může napomoci:

 • při nachlazení
 • pro uvolnění
 • při namožení svalů a kloubů
 • pro relaxaci
 • jako prevence proti celulitidě.

 

Pro aromatickou a uvolňující koupel přidejte 5 - 6 kapek Yin-Yang Starojaponského rostlinného oleje do trochy mléka nebo medu (slouží jako přirozený emulgátor) do vany s vodou o teplotě 36 – 38 °C. Požitek z teplé aromatické koupele může být uklidňující a zároveň osvěžující.

Praktická rada! Ženy mají citlivější pleť - poprvé použijte na celou koupel 3 kapky, podle potřeby přidávejte.

 

Při menstruačních bolestech

Jemně rozetřete 1 - 2 kapky na břicho a přiložte teplý obklad. Můžete opět použít látkovou plenu namočenou v teplé vodě nebo jakýkoliv hřejivý polštářek.

 

Další vnější použití

Bodnutí nepříjemným hmyzem - ihned po bodnutí potřete místo vpichu dvěma kapkami. Pocit chladu, který Yin-Yang vyvolává, překryje nepříjemné svrbění či pálení.

Opar - při prvních příznacích aplikujte na opar pravidelně 1 kapku jednou za hodinu.

Nepříjemnosti s lupy - přidejte 1 - 2 kapky do Vašeho oblíbeného šamponu a pak důkladně smyjte.

 

UPOZORNĚNÍ:

Tento produkt není léčivým přípravkem ani léčivem a nemá proto garantované účinky léčivého přípravku či léčiva. Při výše uvedených obtížích však může napomoci.

Vyvarujte se kontaktu s očima! V případě zasažení očí vypláchněte dostatečným množstvím vody a v případě jakýchkoli potíží ihned navšitivte lékaře.

 

 

Vnitřní použití

Velkou předností Yin-Yang Starojaponského rostlinného oleje je možnost jej užívat i vnitřně! Je vhodný k osvěžení dechu, k ústní hygieně, ke kloktání a k ulehčení po těžkém jídle.

Dvě rady před použitím:

 1. Při vnitřním užití stačí jedna, maximálně dvě kapky! Maximální denní doporučená dávka pro vnitřní užití je 15 kapek.
 2. Yin-Yang Starojaponský rostlinný olej je čistý destilát bez alkoholu, proto jej mohou vnitřně užívat i řidiči.

 

Při ústní hygieně

Kápněte jedinou kapku do sklenice s vodou. Pravidelně ráno a večer vyplachujte svá ústa. Okamžitě ucítíte příjemnou chuť máty a Váš dech vydrží dlouho svěží.

 

Ke kloktání

Opět stačí přidat jednu kapku do sklenice vody. Při bolestech v krku doporučujeme pravidelné kloktání třikrát denně po jídle.

Jako účinné kloktadlo může napomoci při bolestech zubů a zánětu dásní.

 

K osvěžení dechu

Kápněte 1 - 2 kapky na kostkový cukr nebo do sklenice teplé či studené vody, čaje, džusu nebo do Vašeho oblíbeného nealkoholického nápoje a po doušcích si jej užívejte. Yin-Yang Starojaponský rostlinný olej dodá Vašemu dechu ihned čerstvost a při hlubokém nádechu příjemně osvěží Vaše dýchací cesty.

Yin-Yang Starojaponský rostlinný olej se dostane i tam, kam se tak jednoduše nedostane zubní kartáček a úspěšně bojuje se zápachem z úst až hluboko v hrtanu.

 

Po požití těžkých mastných pokrmů nebo přejedení

Opět Vám stačí užít jedinou kapku. Můžete ji kápnout na kostku cukru nebo do sklenice s vodou. Vyzkoušejte Yin-Yang i při žaludečních, žlučníkových a střevních potížích, při kterých Vám může napomoci.

 

UPOZORNĚNÍ:

Pokud máte jakékoliv onemocnění trávicího traktu, konzultujte použití Yin-Yang oleje s lékařem, zda a jak často jej můžete používat!

Tento produkt není léčivým přípravkem ani léčivem a nemá proto garantované účinky léčivého přípravku či léčiva. Při výše uvedených obtížích však může napomoci.

Vyvarujte se kontaktu s očima! V případě zasažení očí vypláchněte dostatečným množstvím vody a v případě jakýchkoli potíží ihned navšitivte lékaře.

 

 

Inhalace

Yin-Yang Starojaponský rostlinný olej může podpůrně napomoci při: rýmě, nachlazení, chřipce, zahlenění, zánětu hrtanu, kašli, bolestech v krku, kataru horních cest dýchacích a zánětu průdušek.

 

Při nachlazení, ucpaném nosu a rýmě

Uvolnění dýchacích cest můžete dosáhnout hned několika cestami:

 • Kápněte si 3 - 4 kapky do svých dlaní, důkladně třete jednu o druhou, až se Vám dlaně zahřejí. Potom je obě přiložte k nosu a zhluboka se nadechněte a vydechněte. Opakujte 1 - 3krát.
 • Přiveďte vodu do varu, kápněte do ní 2 - 3 kapky a vdechujte vycházející páru. Při použití inhalačního přístroje stačí pouze jedna kapka.
 • Přidejte pár kapek do šálku s horkou vodou a nechte uvolňovat vůni Yin-Yang Starojaponského rostlinného oleje.
 • Pro svěží vůni ve vytápěných místnostech nakapejte několik kapek na vlhký látkový kapesník a rozprostřete jej přes topné těleso. Místnost se krásně provoní a hned se Vám může lépe dýchat!
 • Pokud jste na cestách, máte jednání, jste na nákupech, jednoduše nemáte možnost využít ani jedno z našich doporučení, a přesto chcete, aby se Vám lépe dýchalo, kápněte 2-3 kapky na obyčejný čistý kapesník a vůni Yin-Yang zhluboka vdechujte a vydechujte.

 

Pro chvíle odpočinku a relaxace

Kápněte 2 - 3 kapky Yin-Yang oleje do aromalampy nebo difuzéru, může tak příznivě působit na Vaše dýchací ústrojí a zároveň na Vaši duševní pohodu.

Použijte jej v sauně! Yin-Yang je koncentrátem vhodným do sauny. Na 1 litr vody připadá podle intenzity 5 - 6 kapek. Podle velikosti sauny nalijte 2 - 3 naběračky. Relativní vlhkost vzduchu by měla stoupnout o cca 10 %.

Chvíli před spaním si kápněte pár kapek na polštář, může se Vám lépe dýchat i usínat. Praktická rada! Místo na polštář kápněte několik kapek na látkovou plenu a tu nechte ležet na polštáři, kde spíte.

 

UPOZORNĚNÍ:

Tento produkt není léčivým přípravkem ani léčivem a nemá proto garantované účinky léčivého přípravku či léčiva. Při výše uvedených obtížích však může napomoci.

Vyvarujte se kontaktu s očima! V případě zasažení očí vypláchněte dostatečným množstvím vody a v případě jakýchkoli potíží ihned navšitivte lékaře.

 

Balení: 50 ml

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
T Avatar autora | 17.2.2024
My dáváme při rýmě a při velké únavě do vany a za nás super !!
5
LO Avatar autora | 17.2.2024
Ying yang musi mit doma opravdu každý. Používáme celá rodina - bolest svalů po tréningu u dětí, manželovi při bolesti zad, při nachlazení do aroma lampy a nebo jen pro uvolnění a relax
5
JH Avatar autora | 17.2.2024
Ying yang je dobrý na vše, na bolesti, odřeniny, nachlazení, na bolest zad, nohou atd a i na inhalaci.