Ramissio Hořčík + Zinek + B12

Novinka! 

Tobolky kombinující hořčík, zinek a vitamíny řady B, včetně B12 pro harmonizaci všech metabolických procesů. Látky podporují psychickou vitalitu, činnost mozku, imunitu. Posilují pevnost kostí, mineralizaci zubů a budování svalů.  

* Jedná se o doplněk stravy

Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
680 Kč
Kategorie: Naše produkty

Metabolismus

K tomu, aby naše tělo mohlo naplno fungovat, potřebuje mít všechny metabolické procesy v dokonalé rovnováze. Energetický metabolismus je hnacím motorem organismu, který se stará o proměnu živin na energii. Niacin, hořčík, zinek, vitamín B 12, biotin, riboflavin (B6), tiamin i kyselina pantothenová přispívají k udržení normálních funkcí energetického metabolismu. 

Niacin ovlivňuje metabolismus bílkovin, sacharidů a tuků.  

Hořčík se stará o aktivací více než 300 enzymů důležitých pro proměnu živin na energii. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad, sacharidů, makroživin, mastných kyselin a vitaminu A. Pomáhá k syntéze bílkovin a samotných buněk DNA. Zinek i B 12 se podílí na procesu dělení buněk.  

Vitamin B6 přispívá k syntéze cysteinu a k normálnímu metabolismu homocysteinu, aminokyselin potřebných pro celou řadu metabolických procesů. Vitamin B6 přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin ale i glykogenů, tedy cukrů, které udržuje v normální hladině. 

 

Energie

Vitamíny v produktu Ramissio podporují proměnu živin na energii. Při jejich nedostatku se cítíme unavení, bez chuti do života, nebo dokonce depresivní.  
 
Vitamíny jako je niacin (B3), vitamín B12), hořčík a kyselina pantothenová se podílí na tvorbě energie v buňkách. Všechny tyto látky tedy přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

 

Psychické zdraví: 

Nervová soustava zahrnuje mozek i míchu. Slouží k přenosu informací z okolního prostředí do mozku. Vitamíny a minerály jakou jsou hořčík, niacin, vitamín B12, biotin a tiamin přispívají k normální činnosti nervové soustavy.  
 
Zinek zase zlepšuje kognitivní funkce mozku, včetně procesu zapamatování a procesu učení. 

Péče o duševní zdraví taktéž vyžaduje nutričně správnou výživu. O to se postará niacin, hořčík, vitamin B 12, biotin a tiamin. Tyto látky přispívají k normální psychické činnosti.  
 
Kyselina pantothenová taktéž přispívá k normální mentální činnosti. Doplňování je vhodné pro starší lidi a ty, kteří jsou dlouhodobě ve stresu, nebo psychickém vypětí.  

 

Posílení imunity

Silný imunitní systém spolehlivě chrání tělo před škodlivými patogeny, které nás neustále ohrožují během každého ročního období.  
 
Pokud je imunita oslabená, může jí chybět zinek. Tento esenciální minerál je nezbytnou součástí pro normální fungování imunitního systému.  
 
Vitamin B12 taktéž přispívá k normální funkci imunitního systému. Podílí se na tvorbě červených krvinek, které jsou důležitou součástí imunitní odpovědi.  

Zinek funguje i jako silný antioxidant, který pomáhá neutralizovat volné radikály v těle, které se uvolňují během oxidačního stresu a poškozují zdravé buňky v organismu. Zinek tak přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. 

 

Kosti, svaly, zuby

Hořčík potřebuje každá buňka pro zabezpečení produkce energie v těle a k normální syntéze bílkovin. Je proto důležitý i pro svaly. Hořčík přispívá k normální činnosti svalů. Doplňovat by ho měli zejména aktivní sportovci, ale i lidé ve starším věku. 

Pevné kosti a zdravé zuby vyžadují nejen dostateční přísun vápníku, ale i hořčíku neboli magnézia. Ten se stará o jejich růst i regeneraci. Hořčík tak přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.  

Zinek je taktéž důležitým prvkem zajišťujícím normální stav kostí. 

 

Pokožka, vlasy, nehty

V současné době trpí akné přibližně 1,2 % světové populace. Alternativou, jak zlepšit kvalitu pokožky je zinek. Tento esenciální minerál pomáhá zmírnit podráždění, zrudnutí a přispívá k regeneraci poškozené struktury kůže. Zinek, biotin i niacin přispívají k udržení normálního stavu pokožky. 

Pro větší pevnost a rychlejší růst vlasů i nehtů je důležitý zinek i biotin. Vitamíny řady B se podílejí na tvorbě červených krvinek, které transportují živiny a okysličují buňky ve vlasových folikulech. 

 

Složení v 1 tobolce

Hydroxid hořečnatý 400mg , niacin (B3, 8mg – 100% RHP), citrát zinečnatý (3mg – 100% RHP), kyselina pantotenová (B5, 3mg – 100% RHP), riboflavin (B2, 0,7mg – 100% RHP), pyridoxin (B6, 0,7mg – 100% RHP), tiamin (B1, 0,55mg – 100% RHP), kyselina listová (B9, 0,1 mg – 100% RHP), D-biotin (25 µg – 100% RHP), kyanokobalamin (B12, 1,25 µg – 100% RHP), stearan hořečnatý , vegetariánská kapsle. 

 

Tabulka složení 

 

1 tobolka 

Denní dávka 1-2 tobolky 

% RHP referenční hpodnota přijmu 

Hydroxíd hořečnatý 

400 mg 

400 - 800 mg 

není stanoveno 

z toho hořčík 

170 mg 

136 -272 mg 

37 - 73 % RHP 

Niacin 

8 mg 

8 - 16 mg 

100% 

Zinek - citrát zinečnatý 

3 mg 

3 - 6 mg 

40% 

Kyselina Pantothenová 

3 mg 

3 - 6 mg 

100% 

Riboflavin 

0,7 mg 

0,7 - 1,4 mg 

100% 

Vitamin B6 

0,7 mg 

0,7 - 1,4 mg 

100% 

Thiamin 

0,55 mg 

0,55 - 1,1 mg 

100% 

Kyselina listová 

0,1 mg 

0,1 - 0,2 mg 

100% 

Biotin 

25 µg 

25 - 50 µg 

100% 

Vitamin B12 

1,25 µg 

1,25 - 2,5 µg 

100% 

* Referenční hodnota příjmu (RHP) představuje doporučenou denní dávku. 

 

Doporučené dávkování: Doporučené dávkování: 1–2 tobolky denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. 

Obsah: 60 tobolek 

 

Země původu: Česká republika 

Minimální trvanlivost do:  08.10.2024

  

Upozornění

Ukládejte mimo dosah dětí. Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Pokud trpíte přecitlivělostí na některou obsaženou složku, výrobek neužívejte. Trpíte-li nějakým onemocněním nebo si nejste jisti, zda můžete výrobek užívat, konzultujte jeho užití se svým ošetřujícím lékařem. Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu. 

 

Vyrobeno pro

RAMISSIO LTD, London, Great Britain 

Office Q, 35a Astbury Road, SE15 2NL 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: