AGING

Co je NMN?

NMN je jednou z prvních látek na světě, které prokázaly ve vědeckých studiích pozitivní vliv na základní příčiny stárnutí.

Nikotinamid mononukleotid, NMN, se v našem těle přetváří na NAD, které hraje zásadní úlohu v tvorbě energie. V průběhu stárnutí nám NAD ubývá a tím klesá i naše schopnost si dostatek síly a vitality udržet. Pravidelným doplňováním hladin tak pomáháme prodloužit náš život ve zdraví.

NMN zvyšuje energii těla a pomáhá zpomalovat stárnutí.

 

STÁRNUTÍ

Proces snižování schopností a funkčních kapacit našeho těla nazýváme biologickým stárnutím. Stárnutí je univerzální proces přítomný u každého z nás. Rychlost stárnutí ale nemusí být stejná, ba dokonce může být velmi rozdílná mezi jednotlivci.

MNM A NAD

NAD nám umožňuje vytvářet energii v každé jednotlivé buňce našeho těla. NAD však v průběhu života postupně ubývá a my tak ztrácíme vitalitu i energii. NMN se v těle přirozenými cestami přeměňuje na NAD, tělo tak získává vyšší efektivitu, vyšší odolnost a schopnost správně fungovat.

ZNAKY STÁRNUTÍ

Stárnutí je způsobeno několika základními skupinami procesů. Každý z nich funguje již na molekulární nebo buněčné úrovni a přispívá tak ke snižování našich schopností. Rychlost stárnutí se dá ovlivnit. V celém světě přibývá studií, jak stárnutí zpomalit, zastavit nebo dokonce zvrátit.

 

NON GMO

 

VEGAN

 

CERTIFIKOVANÝ

 

 

Vědecký přístup

Díky naší zkušenosti s vědeckou prací nejen v oblasti medicíny dlouhověkosti (longevity medicine) dokážeme vybírat jen ty látky, které mají za sebou opravdu důkladné posouzení studiemi z celého světa. Každý z našich produktů tak prochází zevrubnou kontrolou s ohledem na mechanismus účinku na buněčné úrovni i míru pozitivních efektů na jedince a bezpečnost.

Lékařská praxe

Náš tým spojuje vědu s praxí. Máme zkušenosti z lékařská práce, konkrétně praktického lékařství, které je nejvšestrannější disciplínou medicíny. V naší lékařské praxi věnujeme největší důraz na preventivní péči. Není důležité jen léčit, ale také nemocem účinně předcházet. Minus Age nám dává další možnost, jak pomáhat lidem k lepšímu zdraví.

Česká republika

Produkty, které vidíte na našich stránkách jsou vyvíjeny a vyráběny v České republice za dodržení všech zákonných postupů. Importované suroviny z cizích zemí podléhají důkladným kontrolám kvality.

Budoucnost

Prvním produktem v naší nabídce je NMN, nikotinamid mononukleotid. Touto sloučeninou ale naše cesta nekončí. Pokud Vás zajímá, jaké další prostředky proti stárnutí budeme nabízet, sledujte naše webové stránky a sociální sítě.

63 minus age melatonin
490 Kč

### Melatonin je přírodní hormon, který nám zajišťuje klidný a hluboký spánek. Jeho produkce je nejvyšší v noci, když se tělo a mysl regenerují. ### Co produkt obsahuje? V...

60
Snímek obrazovky 2023 10 01 v 11.53.45
490 Kč

Minus Age Vitamin D3 Co produkt obsahuje? V jednom balení naleznete 90 kapslí Vitaminu D3 pro každodenní nebo obden užívání. Každá kapsle je pečlivě zabalena v blistru, aby...

2058
57 1 minus age omega 3
590 Kč

### Omega 3 jsou mastné kyseliny, které naše tělo nedokáže vyrobit a proto je potřebuje přijímat v potravě. Slouží pro stavbu buněčných membrán.. ### Co produkt obsahuje? V...

0051
Snímek obrazovky 2023 09 13 v 12.26.37
650 Kč

Co produkt obsahuje? V jednom balení naleznete 90 kapslí s obsahem 420 mg liposomálního C vitamínu pro každodenní užívání. Každá kapsle je pečlivě zabalena v blistru, aby tak...

1182
Snímek obrazovky 2023 09 13 v 12.56.12
690 Kč

V jednom balení naleznete 90 kapslí probiotik s prebiotiky pro každodenní užívání. Každá kapsle je pečlivě zabalena v blistru, aby tak nedocházelo ke snižování obsahu působením...

2021
Snímek obrazovky 2023 10 01 v 11.51.23
690 Kč

Minus Age Resveratrol Co produkt obsahuje? V jednom balení naleznete 30 kapslí s obsahem 250 mg přírodního trans resveratrolu. Každá kapsle je pečlivě zabalena v blistru, aby...

2055
52 minus age magnesium
790 Kč

### Magnesium, česky hořčík, patří k nejdůležitějším minerálům pro správnou funkci lidského těla. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. ### Co produkt obsahuje? V jednom...

0050
Snímek obrazovky 2023 09 12 v 19.04.07
990 Kč

Co je NMN? NMN je jednou z prvních látek na světě, které prokázaly ve vědeckých studiích pozitivní vliv na základní příčiny stárnutí. Anti - Age pilulka, která omlazuje nejen...

1506
8 položek celkem

Co je to stárnutí?

Stárnutí je univerzální proces společný všem živočichům na celé planetě i lidem. Dochází při něm ke snižování schopností a funkčních kapacit orgánů. Lidské tělo dosahuje nejlepších výsledků během prvních třech dekád svého života. Nejlepší sluch máme v pěti letech, nejsilnější jsme kolem dvacátého roku života. Náš imunitní systém nejlépe funguje v období dokončení povinné školní docházky.

 

Jak ke stárnutí dochází?

Ke stárnutí dochází již na úrovni molekul a buněk. Při každém metabolickém procesu v lidském těle se objevují drobné samostatně nevýznamné chyby. Ty se nicméně postupem času kumulují a vedou k projevům, které známe jako stárnutí. Chyby, ke kterým při stárnutí dochází, můžeme rozdělit do několika základních skupin, kterým říkáme “znaky stárnutí”.

Znaků stárnutí je celkem 9 a podrobně se jim budeme věnovat na našem blogu. Jsou to například poškození mitochondrií, nestabilita genetické informace nebo přibývání senescentních buněk.

Zpomalení stárnutí

Rychlost stárnutí závisí na rychlosti kumulace chyb na těch nejnižších molekulárních úrovních. Závisí na dědičnosti, životním stylu, prostředí nebo také na nových medicínských technologiích a postupech. Díky nejnovějším vědeckým studiím víme, že ji lze ovlivnit působením na některý z devíti znaků stárnutí.

Rychlost stárnutí se dnes dá ovlivnit. V celém světě přibývá studií, jak stárnutí zpomalit, zastavit nebo dokonce zvrátit. Jednou z cest, jak prodloužit svůj život a oddálit vznik nemocí, je zdravý životní styl s doplňováním látek, které tělo v průběhu stárnutí ztrácí.

Mitochondrie, NAD a NMN

Buňky našeho těla využívají pro tvorbu energie mitochondrie, někdy nazývané jako "továrny buněk". Jejich funkce v průběhu života díky přibývajícím chybám klesá a lidské tělo tak nedokáže efektivně zpracovávat energii získanou z potravy. Jednou ze sloučenin, které mohou buňkám pomoci, je látka zvaná NAD. Ta se přirozeně v buňkách nachází a s tvorbou energie pomáhá. V průběhu života ji ale postupně ubývá a naše mitochondrie tak nejsou schopny efektivně přeměňovat jednu formu energie za druhou. Ztrácíme vitalitu i energii. Jsme náchylnější k nemocem.

NMN se v těle přirozenými cestami přeměňuje na NAD. Buňky tak mohou NAD doplnit a získat tak vyšší efektivitu, vyšší odolnost a schopnost správně fungovat.

Genomová nestabilita

Genomová nestabilita je jedním z klíčových faktorů, které přispívají k procesu stárnutí.

Genomová nestabilita vzniká kvůli mutacím a změnám v naší DNA. Narušuje se tak rovnováha v tvorbě proteinů a zároveň zvyšuje riziko vzniku nádorových a jiných onemocnění. Vědci se snaží léta pochopit, jak genomová nestabilita přesně funguje, kdy k ní dochází a jakým způsobem ovlivňuje proces stárnutí. Spousta otázek zůstává nezodpovězených. Už dnes ale víme, že můžeme dělat kroky snižující genomovou nestabilitu. Ty pomáhají prevenci a zpomalují procesu stárnutí. Zdravý životní styl, jako je pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava, může pomoci minimalizovat škody způsobené genomovou nestabilitou a snížit riziko onemocnění. Kromě toho existují také doplňky stravy, které mohou podpořit regeneraci buněk a zlepšit zdraví genomu.

 

 

 

 

 

 

Dávkování

Doporučené dávkování: 1 kapsle denně. Zapijte dostatečným množstvím tekutin. Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Není určeno pro děti. Dbejte na zdravý životní styl.

 

Před užíváním jinak než dle doporučeného dávkování se poraďte se svým lékařem pro medicínu dlouhověkosti (longevity medicine).

 

Složení

Hmotnost obsahu: 30 kapslí celkem 7,5g NMN

 

Složení: Složení: Beta-nikotinamid mononukleotid, mikrokrystalická celulóza (plnivo), kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy. Obsah v 1 kapsli: 250 mg Beta-nikotinamid mononukleotid (NMN). Výrobce: Hackshot s.r.o., Česká republika. Skladujte při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě, mimo dosah dětí.

Zpět do obchodu